Strona główna Tabela kalorii Oblicz swój BMI Kontakt

Farmakologiczne leczenie otyłości:

Coraz częściej lekarze muszą decydować się na farmakologiczne leczenie otyłości. Otyłość stała się plagą naszych czasów. Kiedy istnieje poważne ryzyko dla zdrowia, lekarze decydują się na przepisywanie środków, które tłumią apetyt. Niestety jak każdy farmaceutyk mają one skutki uboczne!

Leczenie głodówką:

Poddanie się głodówce bez konsultacji z lekarzem jest bardzo niebezpieczne. Może wtedy dojść do znacznych niedoborów w naszym organizmie, co pociąga za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Poddawanie się okresowym głodówkom może przynieść odwrotny efekt - metabolizm zostanie rozregulowany, organizm zacznie magazynować energię w obawie przed kolejnym głodzeniem, przez co przytyjemy. Jest to tzw. efekt jo-jo.

Najskuteczniejszy sposób - niskokaloryczna dieta:

Jest najlepszym i jedynym skutecznym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie musi ona oznaczać całkowitej rezygnacji z ulubionych pokarmów. Pamiętając o limicie kalorii możemy spożywać w zasadzie wszystko na co mamy ochotę. Taka dieta dostarcza wszystkich składników pokarmowych, przez co nie ma zagrożenia dla zdrowia i obawy o niedobory witaminowe czy mineralne.

Copyright © by www.dieta.zyj.pl - czesc materialu za zgoda M. Osiak

Linki